Anadolu Lisesi

Boğaziçi Anadolu Lisesi; programı, müfredatı uygulama ve öğretmedeki eğitim modeli, fiziki yapısı ve kariyer planlama çalışmalarıyla alanında uzmanlaşmış özel bir lisedir.

4+4+4 eğitim sistemine uygun, özgün bir lisedir. Haftalık 40 ders saatine ek olarak hafta sonu (cumartesi günleri) 5 saat YKS (Yüksek Öğretim Kurumları) yönelik ek çalışma programı uygulanır. Yarıyıl tatilinin ilk haftasında ve Eylül ayının ilk iki haftasında derslerin genel tekrar ve telafisinden oluşan özel ek ders programları uygulanır. 11. Ve 12.sınıfta uygulanan tüm ek ders programları Üniversite Sınav Sisteminin güncel gelişmeleri izlenerek öğrencinin eksiklerini tamamlayacak şekilde planlanmaktadır.

Gelecek Planlama Programı ve Kişiye Özel Akademik Sistem ile öğrencilerini meslek seçimine, kariyer planlamasına ve üniversite giriş sınavlarına kariyer danışmanı ile eksiksiz hazırlar.

Öğrencisinin okul dışı; dershane, özel kurs, rehberlik, danışmanlık gibi takviyeler almasına gerek bırakmaz, veliye ekonomik ek yük getirmez.

Toplumun her kesiminin ulaşabildiği ekonomik bir okul olduğu için eğitimde fırsat eşitliği sağlar.

Meslek seçimi, kariyer planlaması ve üniversite giriş sınavlarına hazırlıkta; Boğaziçi Eğitim Kurumlarının uzun yıllara dayanan deneyim ve birikimini, öğretmen kadrosunun gücü ile birleştirerek; öğrencisine aktarır.

Üniversite Giriş Sınavlarına hazırlığı 4 yıla yayarak, öğrenci ve velinin sınav kaygısını en aza indirir.

Tüm eğitim çalışmaları okulda yapılacağı için, öğrenci ders dışı saatlerini ve hafta sonu bir gününü kendi kişisel gelişimine ve hobilerine ayırabilir.

Gelecek Planlama Programı ile akademik başarıyı yaşam başarısına dönüştürme olanağı sunar.

Özgün ders materyalleri ile öğrenciyi doğru bilgiye hızla ulaştırır.

Süreç ve sonuç odaklı, deneyimli branş ve rehber öğretmen kadrosuna sahiptir.

Sınavlara hazırlık konusunda uzmanlaşmış, bir lisedir.